Ohlasy na semináře

 • ZŠ Jestřebí: “Chtěli bychom vám poděkovat za zajímavý seminář a pochválit oba kluky lektory!”
 • ZŠ Velké Meziříčí: “Děkujeme za besedu. Pedagogové i žáci byli velmi spokojeni s průběhem semináře, žáci své  dojmy probírali cestou i po návratu ve škole. Učitelé také velice kladně hodnotili především způsob komunikace se žáky. Výborné!!”
 • ZŠ logopedická Brno: “Chtěl bych vyjádřit poděkování, uskutečněná beseda se žákům velmi líbila a doufáme, že pozitivně ovlivní i jejich náhled na rizikové chování”
 • ZŠ Liberec: “Rád bych Vám poděkoval za velice přínosnou přednášku. Žákům se velice líbila, byla pojata zábavně a zároveň si z toho mnohé odnesli. Takovéto přednášky mají smysl! Až uplyne zase nějaký ten rok a Vy budete tyto akce opakovat, rádi využijeme Vaše služby znova.”
 • ZŠ při nemocnici pro dlouhodobě nemocné děti, Nové město na Moravě: “Sleduji Váš web a chci Vám poděkovat, co pro mladé lidi děláte, oni jen leží u počítačů a pak chtějí napodobit postavy z her a stane se průšvih!” Nováková, pedagog
 • Ředitel ZŠ Trutnov: “Děkujeme za uskutečnění velmi smysluplné akce, o kterém jsme napsali v našem blogu v Trutnovském deníku.” 
 • Veselá, ZŠ církevní Praha 1: “Místy jsou části semináře Banal Fatal trochu naturalistické….ale pro kluky super přednáška a prevence. Jak pan Čermák, tak jeho kolega Počta byli vynikající, určitě si zapamatujeme!”
 • Jiří 9.A: “Bylo to super. Tato přednáška mi ukázala, abych dbal na svůj život a nedělal zbytečné kraviny. Lektor Jarda je podle mě strašně silnej člověk nejen fyzicky což jsme viděli, ale i mentálně.”
 • Honza 9.A: “Oba lektoři byli skvělí, výstižní, maximálně zaujali a všichni posluchači to brali myslím si vážně.” Pedagog ZŠ Žďár nad Sázavou
 • Tereza 9.A: “Tato přednáška byla asi jedna z nejlepších, na které jsem kdy byla. A také jsme si mohli popovídat s člověkem, který má nějaký nějaké tělesné postižení.”
 • Jan 9.B: “Jsem rád, že jsem diky tomuto programu mohl vidět svět očima lidi s fyzickým postižením.”
 • Přednáška BanalFatal! byla velice zajímavá, moc se mi líbila. Tato přednáška je dobrý způsob jak varovat nás děti,  před následky z banálních věcí. Myslím si, že by jste určitě měli v těchto přednáškách pokračovat i na jiných školách. Určitě mě ponaučila o nebezpečí. F.
 • Přednáška mě velice zaujala. Je to dobrý způsob varovat lidi co se může stát ze stresu a hecování. Když chce někdo udělat dojem nebo zamachrovat může i skončit na vozíku nebo to vůbec nemusí přežít. Hodně lidí si z toho vezme příklad, ale určitě se najde i pár jedinců kterým se nedá poradit a udělají stejnou blbost. Určitě by jste měli navštívit i jiné školy, může to někomu pomoct. K.
 • Na naší škole se konal projekt jménem BanalFatal!. Projekt BanalFatal! se mi moc líbil bylo to moc poučné. Je dobré, že když nějaký vozíčkář jede třeba do hospody nebo do nějaké školy atd.. tak je na to taková aplikace, kam vozíčkáři mohou psát, jestli to dané místo je bezbariérové. K.
 •  Celou akcí nás provázela paní na vozíčku a Hynek Čermák. Pouštěli nám prezentace různých případů, u kterých se hloupost změní v osudnou. Vždy, když nám ukázali nějaký případ, zeptali se nás, co ti lidé na videu udělali špatně.Tato akce se mi velice líbila. Ale i přes to si myslím, že takové akce jsou užitečné jen pro polovinu lidí, co sedí v sále. Někteří lidé si vůbec neuvědomují, co to je být na vozíčku, co to je být zdravý a hlavně co to je být živý. K. T., 8.A.
 • Akce BanalFatal! se konala dopoledne v naší škole v kinosále. Akcí nás provázela paní na vozíčku, která se jmenovala Zuzana. Ukazovala nám videa na, kterých nás zároveň poučovali o bezpečnosti. Akce byla velmi poučná. Myslím, že všichni byli velmi poučeni a nebudou tyto kaskadérské kousky zkoušet bez tréningu. K.a M.
 • Byl u nás Banal Fatal. Celá akce byla směřována na jedno téma, a to jak snadno se můžete stát vozíčkářem.  Viděli jsme spoustu odstrašujících případů na videích, u kterých Hynek Čermák říkal, co ti lidé dělali špatně a jak se mohli tomuto zranění vyvarovat. Na konci celé akce jsme se mohli ptát na otázky, které nám byli zodpovězené od ženy, která mluvila z vlastní zkušenosti. Myslím si, že tato akce byla poučná jen pro některé děti sedící v sále. Snad se z toho více lidí poučí a budou těmto vážným zraněním předcházet.
 • Banal Fatal se nám líbil. Vzali jsme si z něho ponaučení co nemáme dělat, abychom neskončili na vozíčku, anebo jsme nezemřeli. Zaujalo nás, že za námi přijela paní Zuzana Přibilová, která prodělala zranění a skončila na vozíku. T. H. a S. M.
 • Dne 2.6 2015 jsem se účastnil akce BanalFatal!, která se mi moc líbila a vzal sem si z ní velké ponaučení. Představení poukazovalo na hloupost jiných lidí, kteří si myslí, že to zvládnou, ale stejně to nezvládnou a ublíží a můžou skončit na invalidním vozíku. Díky tomu vím, že mám dávat pozor na sebe a na lidi o kolo, aby nezranili oni mne ani já je. V. M.
 • Dne 2.6 2015 byla u nás ve škole uskutečněna akce Banal Fatal. Myslím si, že to má cenu takhle jezdit po školách a poučovat studenty na co si mají dávat pozor. Představení poukazovalo na hloupost jiných lidí, kteří riskují se svými životy a do konce svého života můžou litovat, že tohle rozhodnutí udělali.  Tato akce byla velmi poučná a zajímavá a moc se mi líbila. T. S.
 • 2.6. 2015 se konala přednáška Banal Fatal. Tato přednáška byla o hlouposti jiných lidí, třeba o skoku ze střechy do bazénu, ale místo bazénu skočit na beton.  Líbí se nám, jak jiní lidé přednášejí o tom, co se jim stalo a nebo co se může stát. T. a M.
 • Příběhy, které jste nám pouštěli, se mám moc líbili. Sice byly hodně nechutný, ale naučný. Myslím si, že nám to všem promluvilo do duše. Víme, co se může stát, když budeme hloupí. Vyprávění Zuzany Přibylové, bylo také velmi zajímavé. Vyprávění, jaké to je být na vozíčku a jak se s tím naučit žít. I.V.
 • Cílem této akce bylo poučit nás o nebezpečnosti dnešních, někdy banálních, nehod. Mně osobně přišla tato akce na místě a považují jí za celkem záživnou. Celkem se mi to líbilo. V.
 • Akce se konala 2.6.2015 v kinosále naší škole.Výborné poučení o bezpečnosti, aby člověk neskončil na vozíčku. Probíraní chyb ostatních. Tato akce byla pěkně naplánovaná. Ž.
 • “Díky za dnešní seminář. Myslím, že se dětem i dospělým velmi líbil. Bylo to fajn.” J. B., předseda Rada dětí a mládeže Kraj Vysočina – Jihlava.
 • “Překvapilo mně, že může herec Hynek Čermák vést výuku a zaujmout i jako pedagog dospívající mládež. Za váš seminář moc děkujeme, o fotografie máme zájem.” Vychovatelka nízkoprahového klubu Jihočeský Kraj – České Budějovice – Kulturní prostor Kredance.
 • “Program je super. Prevence úrazů páteře a míchy by měla být zařazena do osnov škol, v rámci povinných školení na základních a středních školách v ČR, doplnit i BOZP.” Pedagog volného času DDM Praha 8.
 • “Kdybych neviděl seminář BanalFatal! a mluvit Hynka Čermáka, jak zvládat strach, asi bych nezvládl se bránit a hlavně zachovat klid, když mě nedávno přepadli.” Student ekologického gymnázia Praha.

Děkujeme za finanční podporu, díky které školy nemusí za program platit a tak se prevence mohou účastnit všechny děti!