Bylo mu 12 a skončil školní rok. S kamarády to šel oslavit, opil se a vylezl na sloup elektrického napětí. Spadl, poškodil si míchu a od té doby je na vozíku. To je příběh našeho lektora Jardy.

Za velkou většinou úrazů stojí alkohol.

Je to taková ta letní klasika. Jdete s partou do lomu, vezmete s sebou pár flašek alkoholu a zábrany padají. Hecujete se, kdo skočí z toho nejvyššího kamenného patra. Bohužel někdy nezískáte obdiv přátel, ale kolečkového kamaráda do konce života. Skokani si poraní krční páteř a ztratí tak hybnost horních i dolních končetin. V zimě se tyto úrazy stávají na sjezdovkách. Nahoře pár panáků rumu a dolů už zdraví nedojedete. Ke sportu a podobným aktivitám zkrátka alkohol nepatří. Samotnou kapitolou jsou pak autonehody.

Na problémy způsobené alkoholem upozorňuje také Suchej únor. Jedná se o zdravotně-osvětovou kampaň, v rámci které mohou lidé otestovat svůj vztah k alkoholu a inspirovat ostatní. Pravidla jsou jednoduchá. Celý únor ani kapku alkoholu. Účastníci „Sucháče“ se mohou již tradičně registrovat k výzvě na jejich stránkách.